KAPADOKYA PROGRAMI

KAPADOKYA PROGRAMI KAPADOKYA PROGRAMI KAPADOKYA PROGRAMI KAPADOKYA PROGRAMI KAPADOKYA PROGRAMI KAPADOKYA PROGRAMI

KAPADOKYA PROGRAMI

130 TL

KAPADOKYA PROGRAMI

HAREKET: Anıt önünden 06:30’da hareket Aksaray-Nevşehir güzergahını takip ederek Çeçenoğlu Turizm ikramlarıyla Kapadokya’ya doğru hareket ediyoruz. Aksaray’da bulunan Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde mola vererek yolumuza devam ediyoruz.

İlk durağımız yol üzerimizde bulunan Ihlara Vadisi. Ihlara Vadisi turumuzun ilk durağıdır. Ardından sonraki durağımız Derinkuyu Vadisi. 

Daha sonra bölgenin en büyük peri bacası ve en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Buradan tüm Kapadokya bölgesini görebileceksiniz. 

Daha sonra Göreme Vadisini ve Göreme Kasabasını panoramik olarak görebileceğimiz bir nokta olan Göreme Panorama ile devam ediyor. Burada yaklaşık 30 dk. mola veriyoruz. Manzara eşliğinde çayınızı yudumlayabileceğiniz en güzel noktalardan birisidir.

Bu güzel moladan sonra Avanos’a Çanak Çömlek Atölyesine geçiyoruz. Ustamız bize çanak çömlek yapımının tarihi ile ilgili detaylı bilgileri verdikten sonra siz değerli misafirlerimizin arasından birini seçerek usta çırağı yapacaktır. Misafirimiz bize hünerlerini gösterecektir.

Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz.

Restoranımız Kayadan oyma mağaradan yapılmış olup bölgenin en ünlü  tesisidir. Muhteşem atmosferi eşliğinde yemeğimizi alıyoruz. Menü’müz: Çorba + pastırmalı kuru fasülye + testi kebabı + pilav + tatlı veya meyve olarak sunulmaktadır. Burada bir saatlik bir mola veriyoruz. 

Yemekten sonra turumuza Paşabağ Vadisi ile devam ediyoruz. Burada oluşumunu tamamlamış mantar şeklindeki peri bacalarını göreceksiniz. Yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgârın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacaları arasında keyifli bir yürüyüş yapabilmek ve bolca fotoğraf çekebilmek için size serbest zaman vereceğiz.

Daha sonra, peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Devrent Vadisi'ne gidiyoruz. Burada da birbirinden güzel peribacalarını görmeniz mümkün.

Ürgüp’te bulunan meşhur Asmalı Konak dizisinin çekildiği Asmalı Konağı görmeye gidiyoruz. 

Turumuzun son noktasını da gezdikten sonra Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar verilerek takribi 22:00 sularında Konya’ya varıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Öğle Yemeğİ  (Testi Kebabı Menüsü)

Araç İçi Kahvaltı (Sandiwich+ Meyve Suyu vb)

ÇEÇENOĞLU TURİZM Kalite ve Güvencesi


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri

Akşam Yemeği

Kişisel Harcamalar

Başvuru Formu