ENDÜLÜS TURU (4 GECE 5 GÜN)

ENDÜLÜS TURU (4 GECE 5 GÜN)

ENDÜLÜS TURU (4 GECE 5 GÜN)

900 €

1. GÜN – KONYA-İSTANBUL-MALAGA

Konya Havalimanında buluşma.İstanbul Yeni Havalimanı’na hareket oradan Dış Terminalinde THY kontuarında buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile Malaga’ya uçuş (4 saat 30 dakikalık uçuş) Malaga’ya varış ve panoramik şehir turu. Malaga şehir turumuza ilk olarak Eski şehri, Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları geziyor ve ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

Hotel Eurostars Mijas Golf & Spa 4* veya Trh Paraiso Hotel 4*

2. GÜN - MALAGA-RONDA-SEVILLIA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Ronda ya devam ediyoruz. Kayaların üzerine kurulmuş Ronda Malaga’ya bağlı olan Arapların İspanyollar’a bıraktığı en son kalelerden. Bu eski şehir büyük bir kayalığın tepesine kurulmuş. Muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansını yakalayacaksınız. Ronda hem etkiliyor, hem de büyülüyor. Ronda gezimiz sonrası Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında Konaklama Sevillia’da.

Hotel YIT Via Mairena 4* veya Hotel Ilunion Alcora 4*

3. GÜN - SEVILLIA – CORDOBA – GRANADA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba ya varışın ardından Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii, Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket. Otele varış ve konaklama otelimizde.

Hotel Macia Condor 4* veya Abades Nevada Palace 4*

4. GÜN - GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Granada’yı keşfetmez üzere hareket. Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için yine Granada'daki otelimize geçeceğiz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Macia Condor 4* veya Abades Nevada Palace 4*

5. GÜN - GRANADA – MALAGA-İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Malaga şehrine hareket Alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a ve Konya’ya hareket ve varışla turumuz sona eriyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

THY ile Konya>İstanbul>Malaga/ Malaga >İstanbul>Konya Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
Programda belirtilen gezi ve ziyaretlerÖğle yemekleri
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleriYurtdışı çıkış harcı (50 TL)
4* otellerde 4 Gece konaklamaVize ücreti 140 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
Sabah kahvaltıları ve Akşam yemekleriÜcrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmetiDiğer müze ve eğlence yerleri giriş ücretleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 
Havalimanı ve Güvenlik vergileri 
Yerel rehber hizmeti 
Granada El Hamra Sarayı - Cordoba Ulu Camii-Sevilla Katedrali ve Sanat Tarihi Müzesi Girişi Ücretleri  
3 öğle yemeği ve yemeklerde alınan 1 adet meşrubat 

Başvuru Formu